Jesień zagląda do lasu…

A wraz z nią kończą mi się wakacje, wracam do domu, także do komputera i Wikimediów. Tak się złożyło, że to zazwyczaj jesienią „coś się dzieje” wśród lubelskich wikimedian. W tamtym roku pierwszy większy zlot miał miejsce 8 października, w tym roku 20 września występujemy na Lubelskim Festiwalu Nauki. W sierpniu przez dwa tygodnie gościliśmy wystawę Picture of the Year

Jak w przeddzień wikiwydarzenia można podsumować niecały rok współpracy lubelskich wikimedian?

Najpierw wypada podziękować tym, którzy są. Utworzyliśmy mailową grupę dyskusyjną „cebularze”. Spisuje się dobrze. Dzięki niej jesteśmy w kontakcie: Nutaj, Karol Karolus, Pablo000 i ja, czyli cały skład aktywnych wikipedystów.

W podziękowaniu można dostrzec zarys naszych aktualnych problemów: jest nas niewielu, jesteśmy lublinianami (zapraszamy osoby spoza Lublina!), jesteśmy przede wszystkim wikipedystami (tylko Karol udziela się w projekcie siostrzanym – jest administratorem Wikibooks).

Nie wiemy dokładnie, ile osób odwiedziło wystawę POTY, ale biorąc pod uwagę miejsce wystawy (Plac po Farze) spodziewaliśmy się troszkę większego zainteresowania. Na Lubelskim Festiwalu Nauki będziemy występowali głównie przed własnymi znajomymi nie-wikimedianami. Zainteresowanie mediów jest – delikatnie mówiąc – niewystarczające. W myśl zasady „jeśli nie ma Cię w internecie, nie istniejesz” utworzyłem dziś stronę na Facebooku (nie omieszkam jej podlinkować, kiedy tylko budowa dobiegnie końca).

Trudne wspaniałego początki – chciałoby się powiedzieć. Mam nadzieję, że za rok nasza społeczność się rozrośnie i liczebnie, i terytorialnie.

A teraz aparat fotograficzny w dłoń i chodźmy robić zdjęcia do lokalnego podkonkursu Wiki Lubi Zabytki! 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s